У проєкті державного бюджету на 2022 рік закладено 7,5 млрд гривень на розвиток стратегічної промисловості.

Продовжити читання “Проєкт бюджету: на розвиток стратегічної промисловості передбачили 7,5 мільярда”


Під час робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до США міністр оборони України і міністр оборони США підписали Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони США.   Продовжити читання “Україна і Сполучені Штати Америки спільно розроблятимуть озброєння і військову техніку”


Рішення про створення Агенції оборонних технологій уже розіслано Мінстратегпромом на погодження в центральні органи влади й після проходження всіх необхідних процедур буде представлене на розгляд Уряду.

Про це в інтерв’ю Інтернет-виданню «Апостроф» повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. Продовжити читання “Олег Уруський повідомив подробиці створення Агенції оборонних технологій”


Громадська ініціатива «Проєкт реформи оборонних закупівель» створила проєкт наказу Міністра оборони України щодо створення Комісії з питань укладання державних контрактів (договорів) із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями.

Продовжити читання “Проєкт реформи оборонних закупівель розробив проєкт наказу Міністра оборони України щодо створення Комісії з питань укладання державних контрактів”


Управління координації безпеки підприємств Державного концерну «Укроборонпром» провело захід з підбиття підсумків роботи підрозділів безпеки бронетанкових підприємств Концерну в I півріччі 2021 року. Захід відбувся 30 липня на базі Житомирського бронетанкового заводу. Продовжити читання “Підбиття підсумків роботи підрозділів безпеки бронетанкових підприємств ДК «Укроборонпром» за I півріччя 2021”


В Укроборонпромі кількість прибуткових підприємств зросла у першому півріччі 2021 року.

Сьогодні, 23 липня, директори підприємств – учасників Концерну зібралися у Запоріжжі для підбиття виробничих, комерційних та фінансових результатів роботи за перше півріччя 2021 року.

Так, кількість прибуткових підприємств Укроборонпрому зросла у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року: 48 підприємств проти 40 у першому півріччі 2020 року.

“Укроборонпром збільшив тогорічні показники виробництва на 19,5%: 16,6 млрд гривень за 6 місяців 2021 року проти 13,9 млрд гривень за 6 місяців 2020-го. Обсяги виробництва, модернізації та ремонту озброєння й військової техніки зросли за всіма напрямками, окрім суднобудівного. Втім, я переконаний, що інвестиції в державний ОПК завдяки ухваленому 13 липня законопроєкту про трансформацію Укроборонпрому допоможуть нам досягти ще кращих результатів”, – зазначив генеральний директор Концерну Юрій Гусєв.

Своєю чергою, заступник генерального директора з виробництва Ігор Фоменко навів ключові здобутки першого півріччя 2021 року за всіма напрямками виробництва. Зокрема, ДП “Антонов” збудувало планер першого з трьох Ан-178 для Міноборони України; ДП “ДККБ “Луч” виготовило дослідні зразки та успішно пройшло перший етап державних випробувань виробів “Вільха-М” з дальністю ураження цілей до 120 км; КП “НВК “Іскра” успішно пройшло державні випробування нової РЛС 80К6КС1 (ДКР, шифр “Фенікс”), яку рекомендовано прийняти на озброєння ЗСУ та організувати її серійне виробництво; ДП “Харківське конструкторське бюро ім. Морозова” провело кваліфікаційні випробування зразка броньованої машини “Дозор-Б”; ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування” достроково виконало ДКР з розроблення документації технічного проєкту переобладнання патрульних катерів типу Island.

Директор Державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства “Спецтехноекспорт” Євген Ларін поділився результатами роботи спецекспортерів за 6 місяців поточного року: “З 2014 року надходження коштів від виконання спецекспортерами зовнішньоекономічних контрактів є рекордним за звітний період: 317,5 млн дол. проти 153,1 млн дол. у 2015-му чи 171,4 млн дол. у 2018-му, чи 181,8 млн дол. у 2020-му. Досягнутий результат є спільною заслугою спецекспортерів, Концерну та його підприємств-учасників”.

Перший заступник генерального директора Укроборонпрому Роман Бондар розповів про перебіг трансформації Концерну та подальші кроки: “Процес перетворення Укроборонпрому передбачає реструктуризацію активів, у тому числі ліквідацію та передачу до Фонду державного майна України ряду підприємств, які вже фактично не здійснюють господарської діяльності та втратили свій потенціал для оборонної промисловості. За результатами глибинного аналізу життєстійкості підприємств – учасників Концерну, до групи реструктуризації включено 32 підприємства із сукупним чистим доходом 1,9 млрд грн. Ці підприємства пройдуть реструктуризацію активів для фінансового оздоровлення та оновлення виробничого потенціалу”.


За підсумками 2020 року Укроборонпром повернувся до рейтингу ТОП-100 світових виробників зброї та посів 97 місце. Концерн не був у ньому представлений з 2017 року. Рейтинг щорічно складає Defense News – авторитетне американське видання, яке спеціалізується на тематиці військово-технічної співпраці та оборонної промисловості (https://people.defensenews.com/top-100/). Продовжити читання “За підсумками 2020 року Укроборонпром повернувся до рейтингу ТОП-100 світових виробників зброї”


Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 липня ухвалила законопроєкт, що передбачає перетворення концерну «Укроборонпром» на державне акціонерне товариство. До документу 1,5 години розглядали поправки.

Продовжити читання “РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ПЕРЕТВОРЕННЯ КОНЦЕРНУ «УКРОБОРОНПРОМ» НА ДЕРЖАВНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО”


У першому півріччі 2021 року обсяги виробництва підприємствами Укроборонпрому перевершили планові показники майже на 5% і на 19,5% –  показники за аналогічний період 2020 року.

Продовжити читання “Укроборонпром збільшив тогорічні показники виробництва майже на 20%”


Державний концерн «Укроборонпром» і Фонд розвитку інновацій (Український фонд стартапів) підписали меморандум про співпрацю.

Продовжити читання “Укроборонпром розпочав партнерство з Фондом розвитку інновацій”


У Мінстратегпромі під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського відбулась установча нарада щодо підготовки Міжнародного оборонного інвестиційного форуму України на майданчику Sikorsky Challenge, який має пройти в серпні 2021 року. Продовжити читання “У серпні 2021 року в Києві пройде Міжнародний оборонний інвестиційний форум України”


Під час створення вебпорталу було враховано сучасні тренди. Значну увагу приділено візуалізації, реалізовано зрозумілий та зручний каталог товарів з розгорнутим описом для потенційних партнерів. Сайт відображається на всіх, зокрема мобільних, пристроях.

Крім того, на сайті можна знайти вичерпну інформацію про хід реформи Концерну, діяльність Укроборонпрому та підприємств, які входять до його складу. Пошук необхідних відомостей спрощує зручна навігація.  Продовжити читання “Укроборонпром запустив тестову версію нового сайту з оновленим дизайном і зручним функціоналом”


19 травня Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський провів офіційну зустріч з Начальником Штабу армії, Головнокомандувачем сухопутних військ Збройних сил Ісламської Республіки Пакистан генералом Камаром Джаведом Баджвою. Продовжити читання “Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський обговорив із Головнокомандувачем армії Пакистану питання розвитку двосторонньої співпраці”


13 травня перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Валерій Іващенко провів нараду з представниками державних замовників та інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади щодо ходу імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі». Продовжити читання “Перший заступник Міністра Валерій Іващенко провів нараду щодо ходу імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі»”


Концерн ініціював проведення науково-практичної конференції з питань інновацій в оборонно-промисловому комплексі України. Подію заплановано на червень. Продовжити читання “Укроборонпром проведе науково-практичну конференцію з інновацій”


28 квітня Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський та голова ГО «Ліга оборонних підприємств України» Олег Висоцький підписали Меморандум про співпрацю. Продовжити читання “Мінстратегпром підписав Меморандум про співпрацю з Лігою оборонних підприємств України”


Чистий прибуток ДК “Укроборонпром” за 2020 рік збільшився на 108,36% у порівнянні з 2019 роком і становить 2,5 млрд грн (1,2 млрд грн у 2019 році).

Зазначимо, що виконання фінансового плану за 2020 рік склало Продовжити читання “Основні показники фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління Концерну за 2020 рік”


Сьогодні, 20 квітня, відбувся запуск Школи професійного розвитку інженерів-конструкторів – спільного проєкту Державного концерну “Укроборонпром” і Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Продовжити читання “Укроборонпром і Київський політехнічний інститут започаткували Школу професійного розвитку інженерів-конструкторів”


Про це, за повідомленням прес-служби ЗС України, під час онлайн-брифінгу сповістив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Центрального управління оборонних ресурсів Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олег Остапець.
За його словами, на підставі ухвалених рішень щодо обсягів забезпечення потреб ЗСУ та визначення їх у Державному бюджеті України на 2021 рік Центральне управління розробляє План утримання та розвитку української армії — комплексний документ, який передбачає деталізацію та відображення всіх заходів з утримання і розвитку Збройних Сил України для всебічного забезпечення, а також фінансові ресурси для їх виконання.

Продовжити читання “На розвиток Збройних Сил України у 2021 році спрямують 26 відсотків коштів бюджету оборонного відомства”


«У рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Держави Катар підписано низку двосторонніх документів», – повідомляє у соціальній мережі Facebook Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв. Продовжити читання “Підписано Меморандум про співробітництво між Державним концерном “Укроборонпром” та Barzan Holdings (Катар)”


На виконання Рішення РНБО України «Про основні показники державного оборонного замовлення (ДОЗ) на 2021 рік та 2022, 2023 роки» від 30 березня 2021 року №132/2021 у п’ятницю, 2 квітня, на позачерговому засіданні Уряд схвалив основні показники ДОЗ на зазначені роки. Продовжити читання “Уряд схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на 2021-2023 роки”


Державний концерн “Укроборонпром” і громадська організація “Разом проти корупції” запускають пілотний проєкт, реалізація якого сприятиме прозорій роботі підприємств-учасників Концерну. Про це сторони домовились, 2 квітня, підписавши меморандум про співпрацю. Продовжити читання “Укроборонпром розширює співпрацю з антикорупційними організаціями заради прозорої роботи його підприємств”


Державний концерн “Укроборонпром” розробив реєстр наявної на підприємствах-учасниках технічної документації на всі види озброєння та військової техніки. Це дасть змогу запобігти крадіжкам об’єктів інтелектуальної власності, захистити їх від незаконного копіювання, а отже, і від недобросовісної конкуренції на ринку. Продовжити читання “УКРОБОРОНПРОМ УПОРЯДКОВУЄ НАЯВНУ ТЕХНІЧНУ ДОКУМЕНТАЦІЮ НА ВСІ ВИДИ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ”


В п’ятницю, 19 березня, Ради директорів Концерну розглянула, зокрема, заходи із забезпечення кібербезпеки Концерну.

Укроборонпром щодня стикається із кіберзагрозами – в середньому, щогодини на Концерн здійснюється Продовжити читання “В Укроборонпромі відбулося засідання Ради директорів Концерну”


Парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендував ухвалити в першому читанні законопроект №2786, який пропонує зробити виняток із Кодексу про банкрутство для держпідприємств оборонно-промислового комплексу, повідомила заступник голови комітету й автор законопроекту Роксолана Підласа (фракція “Слуга народу”). Продовжити читання “Профільний комітет Ради рекомендував ухвалити в першому читанні законопроект про банкрутство для держпідприємств ОПК”


Украй важливо прискорювати реформування ОПК, яке багато в чому залежить від ухвалення ВР законопроєкту №3822

Чи готовий вітчизняний оборонно-промисловий комплекс до війн майбутнього? Чи зможе він забезпечити наші Збройні сили необхідними для цього озброєнням та військовою технікою? Як перестрибнути прірву, що утворилася за десятиліття відсутності необхідних реформ і недофінансування у державній частині ОПК? Продовжити читання “Час змінювати філософію оборонки. Законопроєкт 3822”


Корпоратизація і запровадження сучасних стандартів управління. Як законопроєкт №3822 вплине на підприємства “Укроборонпрому”.

У 2020 році пандемія змусила країни світу закрити свої кордони Продовжити читання “Реформа ОПК збільшить експорт української зброї”


В неділю, 14 лютого, в рамках візиту Президента України Володимира Зеленського до Об‘єднаних Арабських Еміратів відбулось підписання угоди між державним концерном “Укроборонпром”, державною компанією “Укрспецекспорт” та холдингом оборонної промисловості EDGE Group про розширення військово-технічного співробітництва. Продовжити читання “Укроборонпром та Укрспецекспорт підписали угоду про співробітництво з EDGE Group”


Цього року на “Укроборонпром” чекають масштабні зміни. Державний концерн перетворюється у нову сучасну керуючу компанію у формі акціонерного товариства і об’єднає різні підприємства за конкретними напрямами виробництва. Це дасть можливість Продовжити читання “Реформа “Укроборонпрому” або нове життя оборонного комплексу”


Наприкінці 2020 року влада України узялася за порятунок вітчизняного авіабудування, яке протягом останніх п’яти років перебувало у стані глибокої кризи. Зокрема, з 2015 року підприємства авіапрому не побудували жодного серійного літака.
Наразі наміри влади включають удосконалення за цілою низкою напрямків: у сфері законодавства та нормативно-правової бази, у сфері розвитку виробництв та, нарешті, у сфері військово-технічного співробітництва.

Продовжити читання “«РЕФОРМА УКРОБОРОНПРОМУ ДОЗВОЛИТЬ ПІДПРИЄМСТВАМ СПІВПРАЦЮВАТИ З ПОТУЖНИМИ ІНОЗЕМНИМИ КОМПАНІЯМИ» — ГЕНДИРЕКТОР ДЕРЖКОНЦЕРНУ Ю.ГУСЄВ”