У проєкті Закону України «Про Державний бюджет на 2022 рік» запланований обсяг фінансування сектору безпеки і оборони України становить рекордні 5,95% від ВВП. Це більше в порівнянні з 2021 роком, коли було виділено 5,92%, та з 2020 роком – 5,45% від ВВП. При цьому на фінансування Збройних Сил України у 2022 році має піти 131 млрд гривень, з яких рекордні кошти – 32,9 млрд грн – передбачені на програму розвитку озброєння та військової техніки.

Як зазначив у своєму коментарі до Державного бюджету Голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України Олександр Завітневич: «Ніколи в жодному році таких видатків на сектор безпеки і оборони не було. Бачимо, що фінансування армії і оборонних ініціатив залишається однією з ключових статей у проекті Державного бюджету на 2022 рік. Ми маємо забезпечити наші ЗСУ всім необхідним для ефективної безпеки і оборони. Це також дасть стимул для розвитку підприємств ОПК, що дозволить не тільки забезпечити обороноздатність та безпеку країни, але й сприятиме збільшенню робочих місць на підприємствах ОПК».

За словами заступниці Міністра оборони України Ганни Маляр, Міністерство оборони отримає найбільше коштів за всі роки. В абсолютних цифрах фінансування збільшиться на 13,3 млрд гривень.

Джерело: https://mspu.gov.ua/news/zbilshennya-finansuvannya-sil-bezpeki-i-oboroni-stane-stimulom-dlya-rozvitku-pidpriyemstv-opk, 22.09.2021


У проєкті державного бюджету на 2022 рік закладено 7,5 млрд гривень на розвиток стратегічної промисловості.

Продовжити читання “Проєкт бюджету: на розвиток стратегічної промисловості передбачили 7,5 мільярда”


Під час робочого візиту Президента України Володимира Зеленського до США міністр оборони України і міністр оборони США підписали Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони США.   Продовжити читання “Україна і Сполучені Штати Америки спільно розроблятимуть озброєння і військову техніку”


Рішення про створення Агенції оборонних технологій уже розіслано Мінстратегпромом на погодження в центральні органи влади й після проходження всіх необхідних процедур буде представлене на розгляд Уряду.

Про це в інтерв’ю Інтернет-виданню «Апостроф» повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. Продовжити читання “Олег Уруський повідомив подробиці створення Агенції оборонних технологій”