ztm2

ЗТМ-1 (як виріб «Заводу точної механіки») або КБА-2 (як виріб КБ «Артилерійське озброєння») — українська автоматична гармата калібру 30 мм.

Гармата ЗТМ-1 (аналог російської гармати 2А72) розроблена Кам’янець-Подільським Державним підприємством «Науково-технічний комплекс “Завод точної механіки”», що спеціалізується на виробництві стрілецького та артилерійського озброєння. На заводі налагоджене серійне виробництво 30-міліметрових автоматичних гармат ЗТМ-1 та ЗТМ-2.

Призначення

ЗТМ-1 призначена для боротьби з легкоброньованою бронетехнікою, знищення живої сили противника і повітряних цілей. Гармата може встановлюватися на різні типи легкої бронетехніки. Зокрема, ЗТМ1 можуть комплектуватися бронетранспортери, бойові машини піхоти та десанту. Зокрема, гармата входить до складу універсального бойового модуля «Шквал», який встановлюється на модернізовані БМП-1У «Шквал». Також передбачена можливість адаптації кріплення гармати для озброєння нею іншої техніки.

ЗТМ-1 веде вогонь поодинокими і автоматичними пострілами за допомогою систем керування вогнем. Має механічний та дистанційний тип управління стрільбою — від електроспуску, селективне стрічкове боєпостачання та споряджається бронебійними й осколково-фугасними снарядами. Боєзапас гармати становить до 500 снарядів.

Виробництво

Наприкінці лютого 2014 року львівський радіоелектронний завод «Лорта» приступив до виробництва нової для себе техніки — автоматичних артилерійських гармат ЗТМ-1. Раніше виробництво здійснювалося на підприємстві-розробнику — київському КБАО (виріб КБА2) і на Заводі точної механіки в Кам’янець-Подільському