ztm1

ЗТМ-2 (як виріб «Заводу точної механіки») або КБА-113 (як виріб КБ «Артилерійське озброєння») — українська автоматична гармата калібру 30 мм.

Гармата ЗТМ-2 (аналог російської гармати 2А42) розроблена Кам’янець-Подільським Державним підприємством «Науково-технічний комплекс „Завод точної механіки“», що спеціалізується на виробництві стрілецького та артилерійського озброєння. На заводі налагоджене серійне виробництво 30-міліметрових автоматичних гармат ЗТМ-1 та ЗТМ-2[1].

 

Призначення

 

Гармати ЗТМ-2 призначена для боротьби з легкоброньованою бронетехнікою, знищення живої сили і повітряних низьколітаючих цілей. Гармата може встановлюватися на різні типи легкої бронетехніки. Зокрема, ЗТМ-2 можуть комплектуватися БМП-2, БМД-2, БМД-3, БТР-80. Також гармата ЗТМ-2 може встановлюватися на російських вертольотах Ка-50, Ка-52, Мі-28Н. Гармата може бути адаптована для установки і на іншу техніку.

Боєзапас гармат складає до 500 снарядів. Крім того, гармати ЗТМ входять до складу універсального бойового модуля «Шквал», який встановлюється на модернізовані БМП-1У «Шквал» і на бронетранспортери БТР-3У, БТР-4, можлива його установка на модернізовані БМД-1 і БМД-2 та інші зразки української бронетехніки виробництва ХКБМ.