Проєкт реформи оборонних закупівель розробив проєкт наказу Міністра оборони України щодо створення Комісії з питань укладання державних контрактів

Громадська ініціатива «Проєкт реформи оборонних закупівель» створила проєкт наказу Міністра оборони України щодо створення Комісії з питань укладання державних контрактів (договорів) із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями.

Чому така комісія потрібна?

Оскільки закриті оборонні закупівлі за своїм характером несуть певні корупційні ризики, необхідно докласти зусиль, аби уникнути одноосібного ухвалення рішень та непрозорості закупівель.

На яких підставах можливе створення Комісії?

Окрім Постанов Кабінет Міністрів України, які визначають Положення про Міністерство оборони України та про порядок проведення переговорів (№№363, 671 – в ред. Постанови №730), Частина 8 Статті 18 Закону України “Про оборонні закупівлі” передбачає створення такого колегіального органу:

“Розгляд пропозицій проводиться колегіальним органом, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із п’яти службових або посадових осіб такого замовника. Рішення колегіального органу фіксуються протоколами із зазначенням поіменного голосування всіх його членів.

Порядок формування і організаційно-правовий статус колегіального органу визначаються державним замовником”.

Які завдання може виконувати Комісія?:

розгляд пропозицій учасників переговорів (поетапних переговорів);

затвердження результатів перевірки учасників переговорів (поетапних переговорів) щодо їх відповідності визначеним вимогам, а також їх пропозицій вимогам до предмету закупівлі;

визначення найбільш економічно вигідної пропозиції учасників переговорів (поетапних переговорів);

надання рекомендацій Міністру оборони України щодо затвердження зведеного трирічного плану закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями та змін до нього.

Оскільки в Міноборони наразі не існує колегіального органу для розгляду пропозицій закритих закупівель та ухвалення відповідних рішень, а до самих закритих закупівель не застосовуюься стандартні процедури забезпечення прозорості та публічності, значущість комісії важко переоцінити.

Проєкт реформи оборонних закупівель підготував комплексне рішення (яке включає в себе проєкт наказу Міністра оборони, проєкт Положення про Комісію, та приклади з орієнтовного переліку документів Комісії), та відкритий для співпраці з Міністерством оборони України для забезпечення прозорості та рівних умов для учасників закритих закупівель.

Джерело: https://www.facebook.com/400456010115054/posts/1826991197461521/?sfnsn=mo, 11.08.2021